Wystawa / Dorośli

Wystawa malarstwa Barbary Wojtanowskiej w Filii Koc i Książka, 18.06-6.09.19

Plakat Koc i Książka, 18.06-6.09.19 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Filia Koc i Książka zaprasza na wystawę malarstwa Barbary Wojtanowskiej, pt. „Mój świat akwareli”.

Wystawa potrwa od 18 czerwca do 6 września, 2019 w godzinach otwarcia Biblioteki.

Finisaż : 6 września, 2019, godz. 17.00

Barbara Wojtanowska o sobie: „Malarstwo jest moją pasją, wypełnia cały wolny czas i wtedy przenoszę się do innego świata. Daje mi ukojenie, radość, zapomnienie.

Podpisuje się pod mottem wielkiego malarza impresjonisty Auguste Renoira "Dla mnie sztuka musi być czymś przyjemnym, wesołym i ładnym. Jest dość przykrych rzeczy w życiu, abyśmy mieli jeszcze tworzyć więcej".

Z zawodu nauczyciel plastyki. Uprawia malarstwo olejne, akwarele, akryl i pastel.

Jej ulubioną techniką jest olej, ale chętnie maluje akrylem anioły na starych deskach.

Ma w swoim dorobku setki obrazów i aniołów, które znajdują się w kolekcjach prywatnych, instytucjach w Polsce i za granicą (m.in. Niemcy, Kanada).

Wielokrotna uczestniczka warsztatów i plenerów malarskich. Brała udział w licznych projektach artystycznych Stowarzyszenia "Jazowa", m.in. "Inspiracje muzyką Chopina", " Kraina na wodzie", "Żuławskie symbole i barwy znaczeń w baśniach i legendach".
Barbara Wojtanowska należy do "Salonu Kobiet Twórczych" przy ZNP w Elblągu, Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów "Mare Nostrum" w Gdyni, Koła Pasji Twórczych w Bolszewie. Współpracuje z różnymi organizacjami promującymi region kaszubski, Warmii i Mazur, kociewski i pomorski.

W swoim dorobku ma wiele wystaw, m. in. w Gdyni, Gdańsku, Sopocie, Elblągu, Malborku, Sztumie, Kosakowie, Bolszewie, Nowym Dworze, Ostródzie, Tucholi, Wejherowie, Rewie, Górze, Rumi.

Jej prace zostały wyróżnione m.in. na Otwartym Salonie Plastycznym w Elblągu w 2008r ., gdzie zdobyła Grand Prix publiczności.