ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
Inne / Dorośli

Spotkanie autorskie Vincentem Severskim, Sopoteka 11.06.19

11
Plakat Sopoteka 11.06.19 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na Spotkanie autorskie z Vincentem Severskim.
11 czerwca 2019 r., godz. 18.00
ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot Centrum
Wstęp wolny!

Wszystkich miłośników mocnych wrażeń Sopoteka zaprasza na niezwykłe spotkanie z Vincentem Severskim, autorem szpiegowskich hitów m.in. „Nielegalni”, „Niepokorni”.  

Nakładem wydawnictwa Czarna Owca ukazała się nowa książka Vincenta V. Severskiego. „Zamęt”, to początek nowej ośmiotomowej serii szpiegowsko-kryminalnej.

„‚Zamęt’ to moja próba stworzenia nowego gatunku, łączącego klasyczny kryminał z powieścią szpiegowską. Trochę jakbym wpuścił Kurta Wallandera w świat George’a Smileya – lub odwrotnie. Znajdziemy tu wszystkie elementy, które kojarzą się z kryminałem: trupa, dochodzenie i pytanie: ‚kto zabił?’. Nie zabraknie laboratorium kryminalistycznego i żmudnego badania śladów. Ale wszystko to połączyłem ze światem sensacji i szpiegów” – wyjaśnia pisarz. „W świecie szpiegów popełnianie przestępstw nie jest niczym niezwykłym – wręcz przeciwnie. Tyle że jest to sytuacja, w której czyn zabroniony uznaje się za dozwolony, bo popełniono go dla dobra ojczyzny. Towarzyszą temu skomplikowane, a przy tym fabularnie atrakcyjne, okoliczności, które umożliwiają skonstruowanie książki, jaką chciałem napisać”.

Jak autor wyjawia, po napisaniu pierwszych trzech thrillerów o Nielegalnych poczuł, że chciałby spróbować czegoś nowego i dlatego czwartą częścią definitywnie zamknąłem serię. „Potrzebowałem zastrzyku świeżości, by nie znudziła mi się praca pisarza. Wiedziałem, że mam jeszcze sporo do powiedzenia, ale też zdawałem sobie sprawę, że nie sprawi mi frajdy używanie do tego wciąż tych samych narzędzi. Myślę, że czytelnicy to docenią – pozostaję w sferze tego, co lubią, a więc opisuję nadal świat szpiegów, ale jednocześnie serwuję to w innej, choć, mam nadzieję, równie atrakcyjnej formie. Książki nazywane są duchową strawą, i – podobnie jak w przypadku strawy dla ciała – obowiązuje tu ta sama zasada zróżnicowanego menu. Kto lubi jeść ciągle to samo? Można uwielbiać owoce morza, ale warto zadbać o to, by podawano je z różnymi sosami i dodatkami. Można lubić thrillery Severskiego, ale w połączeniu z kryminałem będą smakować, mam nadzieję, jeszcze lepiej” – mówi pisarz.

„Zamęt” stanowi dla Severskiego, byłego oficera wywiadu PRL i RP, okazję do pokazania pracy szpiegów od nieco innej strony. „Zobaczymy tu nie tylko zakulisowe i niebezpieczne rozgrywki z polityką i biznesem w tle, ale także – poprzez zderzenie tego świata z realiami świata kryminalnego – sposoby działania agentów w sytuacji, gdy dochodzi do zabójstwa i trzeba przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie kto i dlaczego się tego dopuścił” – komentuje autor.

(źródło: http://booklips.pl/premiery-i-zapowiedzi/vincent-v-severski-rozpoczyna-nowa-osmiotomowa-serie-szpiegowsko-kryminalna-pierwsza-czesc-zamet-juz-w-sprzedazy/
http://booklips.pl/premiery-i-zapowiedzi/zapowiedzi-wydawnictwa-czarna-owca-na-pierwsza-polowe-2019-roku/)

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu NIE-zwykła biblioteka finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.
Więcej informacji: https://niezwyklabiblioteka.blogspot.com/

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW

Najnowsze Wiadomości

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
W Górę