Spacer śladami Zbyszka Cybulskiego, Sopoteka 6.07.19

cybulski__1_
Plakat Sopoteka 6.07.19 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na spacer śladami Zbyszka Cybulskiego.
6 lipca 2019 r., godz. 15:00

Serdecznie zapraszamy na spacer śladami Zbyszka Cybulskiego! Symbol powojennego polskiego kina zapisał swoją bogatą kartę również w historii Sopotu i Trójmiasta. Ślady kultowego aktora można odkryć podążając śladami filmu „Do widzenia do jutra”, kręconego w sopockich plenerach, a także odwiedzając liczne miejsca związane z prywatnym życiem Cybulskiego. W kurorcie aktor wynajmował mieszkanie do spółki z inną legendą naszego kina - Bogumiłem Kobielą, z którym pracował także na scenach Teatru Wybrzeże.

Przewodnikiem spaceru będzie Tomasz Kot, bibliotekarz Biblioteki Sopockiej, autor „Spacerownika sopockiego”

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Pod rękę z Bohaterem finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.
Więcej informacji: https://podrekezbohaterem.blogspot.com