Spacer śladami Henryka Sienkiewicza, 15.06.19

Plakat Sopoteka 15.06.19 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na spacer śladami Henryka Sienkiewicza.
15 czerwca 2019 r., godz. 15:00

W kurorcie Zoppot, czyli spacer z Sienkiewiczem.
Noblista, najpoczytniejszy polski pisarz wszech czasów, bywał w Sopocie na wczasach, sam i z rodziną. Sopot wybierał na zmianę z kurortami włoskimi i francuskimi. Choć niejednokrotnie narzekał na niezbyt dobrą pogodę, często tu wracał. Wydaje się, że Sopot spełniał istotną rolę w życiu prywatnym i zawodowym pisarza. W kurorcie powstało sporo artykułów pisanych do warszawskiej prasy. W sielankowej scenerii Sopotu zaczął pracę nad książką ”Bez dogmatu”, a w jednym z istniejących do dziś hoteli ówcześni Polacy urządzili również przyjęcie na cześć Henryka Sienkiewicza.

Przewodnikiem spaceru będzie Tomasz Kot, dziennikarz, bibliotekarz Biblioteki Sopockiej, autor „Spacerownika sopockiego”

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Pod rękę z Bohaterem finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.
Więcej informacji: https://podrekezbohaterem.blogspot.com/