Koncerty / Dorośli

Koncert sopockiego gitarzysty Zenka Miluskiego w Filii Broadway, 7.06.19

Broadway-koncert_Zenka_Miluskiego_-_7_czerwca
Plakat Broadway Koncert 7.06.19 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Filia Broadway Biblioteki Sopockiej zaprasza na koncert sopockiego gitarzysty Zenka Miluskiego.

7 czerwca 2019 r. o godzinie 18.00 /piątek/

W programie min. piosenki:

Czerwonych Gitar, Lady Pank, Dżemu, Perfectu, Cz. Niemena, K.Krawczyka,

P. Szczepanika, T. Nalepy, A. Zauchy.

Sopot Brodwino, ul.Kolberga 9

Zenek Miluski, czyli prawie historia sopockiego big-beatu.

Gitarzysta i wokalista, na estradzie od zawsze! Blisko związany z historią sopockiego big-beatu, swoją drogę artystyczną rozpoczął pod koniec lat 60., w klubie „u Jurasa” Jerzego Kosseli. W latach 70. akompaniował ówczesnym gwiazdom polskiej estrady, m.in. Irenie Jarockiej (grupa „Atlas” ) na festiwalu SOPOT 76, Violetcie Villas, Zofii Borcy i wielu innym. Nagrywał z zespołem „Atlas” w gdańskim radiu, odnotowując sukcesy na giełdach radiowych!

W końcu lat 70. opuszcza kraj i przez następne 20 lat współpracuje z gwiazdami niemieckiego show-biznesu, takimi jak: George Baker Selection, Rex Gildo, Costa Cordalis, równolegle występując w operetce w Hamburgu w musicalu „CATS”.

Po powrocie do Polski bierze udział w sesji nagraniowej do pierwszej płyty zespołu „Leszcze”, a w ostatnich latach nawiązał współpracę z Bernardem Dornowskim, przypominając największe przeboje „Czerwonych Gitar”, których członków znał osobiście. Jest współzałożycielem zespołu „Klenczon Projekt”. A jako wielki fan twórczości Czesława Niemena gra i śpiewa również jego kompozycje. W repertuarze ma także utwory

K. Klenczona, Dżemu, Perfektu, Lady Pank, K. Krawczyka czy piosenki

P. Szczepanika i inne, które zapisały się w pamięci melomanów.

Zenek Miluski stara się to wszystko „ocalić od zapomnienia…”.

źródło: Z.Miluski

Kontakt: [email protected]