Doktowykład Moniki Zekić w Sopotece, 28.05.19

58711586_386144341984017_3822981056236093440_n
Plakat Sopoteka Doktowykład Moniki Zekić 28.05.19 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Doktowykład pt. „Bałkańskie disco polo, czyli słów kilka o turbofolku”
28 maja 2019 r., godz. 17.00

Temat wykładu prezentuje zagadnienie z zakresu bałkańskiej muzyki, a dokładnie turbofolku. Jest to gatunek niezwykle popularny wśród Słowian Południowych, który stanowi niezwykle ważny element tamtejszej kultury oraz życia społecznego. Pragnę zaprezentować czym jest turbofolk, jakie są jego cechy charakterystyczne, jaka jest główna tematyka utworów oraz przedstawić niektóre szlagiery, które każdy szanujący się Serb czy Chorwat znać powinien.

Słowo o prowadzącej
Slawistka z wyboru, który nie tylko stał się jej zawodem, ale przede wszystkim największą pasją. Na co dzień doktorantka Wydziału Filologicznego UG, gdzie spełnia się zarówno naukowo, jak i dydaktycznie dzieląc się wiedzą o języku serbskim i zarażając miłością do kultury bałkańskiej. Fascynują ją zagadnienia translatorski oraz folklor słowiański – w każdej postaci! W ramach działalności w Doktoranckim Kole Naukowych „Kreatywna Słowiańszczyzna” promuje słowiański świat poza murami Uniwersytetu.