Debata "Dziewczyny o książkach" w Sopotece, 16.08.19

67153950_2073227869450635_5652424605055320064_n
Plakat Sopoteka 16.08.19 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na debatę „Dziewczyny o książkach”.
16 sierpnia 2019 r., godz. 12.00

Kolejne badania Biblioteki Narodowej potwierdzają: kobiety czytają więcej i chętniej niż mężczyźni. Panie chętnie też o książkach rozmawiają – nie tylko na żywo, ale również za pośrednictwem Internetu, który wyjątkowo sprzyja wymianie czytelniczych doświadczeń. Sieć umożliwia nie tylko dotarcie do większej grupy zainteresowanych danym tytułem, ale Również oferuje mnogość form promowania książek: recenzje, blogi, vlogi, podcasty, profile
na Facebooku i Instagramie, zdjęcia, wyzwania czytelnicze, konkursy, challenge – a wszystko to przy czynnym udziale internautów.W związku z powyższym warto zapytać: Czy promowanie książek w Internecie jest skuteczne? Czy realnie przekłada się na rozwój czytelnictwa w Polsce? Czy przy okazji kreowania mód i napędzania sprzedaży uczy też krytycznego odbioru? O tym wszystkim porozmawiamy w Sopotece z Olgą Wróbel (Kurzojady), Martą Gajewską i Anną Bartłomiejczyk (Bestselerki) oraz przedstawicielką Biblioteki Sopockiej, a więc z paniami, które na czytaniu znają się jak mało kto. Debatę „Dziewczyny o książkach” poprowadzi Dagny Kurdwanowska.

Zapraszamy nie tylko panie!

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu NIE-zwykła biblioteka finansowanego ze
środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej informacji: https://niezwyklabiblioteka.blogspot.com/