Biblioteka Sopocka Mistrzem Promocji Czytelnictwa 2018

56257301_427230484697155_1730606198035578880_n
MPC2018 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Jury konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „Mistrz Promocji Czytelnictwa” w składzie: Barbara Budyńska, Joanna Chapska, Małgorzata Jezierska, Joanny Pasztaleniec-Jarzyńskiej (przewodnicząca), Rozalia Podgórska oraz Elżbieta Stefańczyk  przyznało nagrody za dokonania w roku 2018 następującym bibliotekom:

I  nagroda  – Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie im. Józefa  Wybickiego  (woj. pomorskie)

II  nagroda – Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Goleniowie (woj. zachodniopomorskie)

III nagroda – Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju (woj. śląskie)

Doceniając wysoki poziom, oryginalność i różnorodność działań bibliotek upowszechniających czytelnictwo Jury przyznało wyróżnienia, które otrzymują:

1. Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach (woj. śląskie)
  2. Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego w Częstochowie (woj. śląskie)
  3. Biblioteka Miejska im. gen. Mariusza Zaruskiego w Ustce (woj. pomorskie)
  4. Gminna Biblioteka Publiczna w Tucznej (woj. lubelskie)
  5. Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu (woj. opolskie)
  6. Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu (woj. śląskie)
  7. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. A. Mickiewicza w Połańcu (woj. świętokrzyskie)
  8. Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce (woj. mazowieckie)

Wszystkim tegorocznym laureatom serdecznie gratulujemy. Przekazujmy także wyrazy uznania wszystkim pozostałym bibliotekom, które zgłosiły się do Konkursu, za pełne oryginalnych pomysłów działania na rzecz popularyzacji kultury czytania wśród różnych grup społecznych.

Wręczenie nagród odbędzie się podczas tegorocznych Warszawskich Targów Książki.